В місті Київ відбулась масштабна Всеукраїнська акція підприємців 06.05.2020р.
У багатьох ЗМІ та соціальних мережах вона викликала великий резонанс.
Однак багато видань подали типовий текст, так і не розкривши до кінця привід та мету цієї події читачам.
Тому це вирішили зробити ми.

Доведені до відчаю підприємці вже не перший місяць намагалися достукатись до влади. Закони, що почали впроваджувати в турборежимі КМУ України повністю знищували спрощену систему опадаткування, що в умовах сьогодення є вироком для малого та мікробізнесу.

Що це таке – це ті люди, що повсякчас поряд з вами в житті – бабуся з ринку, водій таксі, майстер манікюру, тьотя Маша з магазинчику в вашому будинку, ті хто шиють вам одяг, ремонтують взуття, поставлять овочі на ринки, консультують, катають ваших дітей на конячці, фотографують ваші свята, сдають щось в оренду, пропонують вам взуття та одяг, вудочки, акваріуми, виготовляють вікна та двері, вирощують птицю, переробляють м’ясо та молоко, городину на готову продукцію, здійснюють будь яку підприємницьку діяльність.

Ці люди і є ФОП.

У свідомості багатьох ФОП – це торгаш, якась дуже неприємна особа. Цей стереотип нав’язували роками, але ж ви розумієте – це всі ми. Люди. Живі. Звичайні.

З метою підтримки одне одного в такі складні часи ФОП, представники громадських організацій, що роками захищають права ФОП, профспілки об’єднались в соц. мережах, прийнявши рішення діяти консолідовано – раз і назавжди, як єдина сила.

ФОП спільнота радяться між собою, почали спілкування між містами та зрозуміли силу єдності.

Попре неустанну боротьбу за збереження спрощеної системи оподаткування саме ФОПів чекав найсильніший удар, спричинений настанням карантину.

Не лише тому, що люди змушені не працювати й не заробляти, а й тому, що мають на утриманні працівників, втрачають власність, зриваються угоди, настає фінансова відповідальність за кредитами.

Нагадаю, що колектори й ломбард и працюють!

Допомога анонсується, але фактично вимоги виконати для її отримання – неможливі.

Ви маєте знати:

ФОП створює конкуренцію великому бізнесу, чим заважає диктувати ціни великим мережам. Тобто стримує зростання цін на продукцію. Тому, це питання стосується кожного.

ФОП сплачує податки (в організаціях лише ті фоп, що їх дійсно й досі сплачують), тобто наповнює бюджети.

З бюджету ви отримуєте зарплатню. А також лікарі, поліція, вчителя, соціальну допомогу та державні виплати.

Якщо ФОП не сплатить – платити людям не буде чим.

І це також стосується кожного.

Люди, що залишились без засобів існування йдуть на відчайдушні кроки. Спільнота ФОП розробила ряд пропозицій щодо відновлення соціальної справедливості та виходу з існуючої економічної кризи. Треба розуміти при цьому, що глобальна економічна криза ще попереду. З цієї вийдуть вже не всі.

Далі ще страшніше.

Але, очевидно, що карантині обмеження стосувались далеко не всіх. Кожна соціальна мережа переповнена відео і фото підтвердженням “порушень” карантинних заборон великими мережами (супермаркети)

І постає питання – чому в цього карантину “подвійні стандарти”?

Все це змусило всеукраїнський рух #РАДА_МІСТ “ЗАХИСТИ ФОП”

Влаштувати масштабні акції автопробігу по багатьох містах України аби надати владі вимоги і пропозиції бізнесу.

Це був єдиний законний спосіб привернути увагу соціуму та донести до влади свою позицію.

Також після надання резолюцій очільникам ОДА підприємці попередили, що чекатимуть на відповідь. Цього разу замовчати проблему не вийде.

Після того, як отримана від уряду реакція у вигляді постанов, що нічого по суті і не вирішують, бо економіка не може працювати частково, вона пов’язана між собою, а монополії разом із урядом зробили вигляд, що так і має бути, рух #РАДА_МІСТ #ЗАХИСТИ_ФОП прийняв рішення їхати до Києва. На розмову з урядом, бо мовчати далі – неможливо.

Текст наданої резолюції долучаємо до статті аби кожен з вас зміг винести власну думку з цього приводу.

Влада має почути народ України, бо найвищим законом держави є конституція і порушувати її саме уряду, це ганьба для будь-якої країни.

Автор: Юлия Золотая