П’ятнадцятого вересня 2020-го року відбулася чергова акція спротиву підприємців Стоп_Press_ФОП з приводу сумнозвісних законів 128, 129 та 367.
Чому потрібно виділити саме ці закони та саме цю акцію. Про що саме ці закони.

Чому бізнес «проти»
По перше:
-ЗУ 128 – IX «Про застосування РРО та ПРРО»,(касові апарати фіскальні)
Кого стосується
– всіх ФОП ІІ – ї групи та ІІІ – ї групи.
В чому різниця, що обурює?
В самих касових апаратах великої проблеми немає.
Ви постійно стикаєтесь з ними, навіть не звертаючи уваги.
Сенс його встановлення у спрощенні ведення обліку, крім того – кожен покупець отримує чек, що є для нього документом, підтверджуючим угоду купівлі-продажу будь якого товару.
Тож чого підприємці бунтують?
Разом з ЗУ 128 – ІХ всі повально мають встановити ті касові апарати, не тільки з метою «спрощення» роботи ФОПів , а з метою введення тотального податкового контролю (фіскализацію) вказаних касових апаратів.
Про це просто смішно чи гірко наразі говорити. До втілення в життя цього закону в сучасних реаліях – потрібно було виправити більш важливі недоліки економічної сфери

 • Корупція на митниці
 • Технічне забезпечення електроенергією та інтернетом
 • Проведення семінарів для ФОП та їх найнятих робітників за рахунок БЮДЖЕТНОГО КОШТУ, з урахуванням того, що найменший штраф за порушення касової дисципліни сягає з
  “…10 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше…”
  та досягає 314.000 грн.
  Погодьтесь – отримати такий штраф, лише за 1 день праці жахливо.
  Це те ж саме, коли дитина має скласти екзамен з алгебри, не почавши навчання навіть в першому класі…
  І те, що дитина не зможе його скласти, – не Є ЇЇ провиною.
  Тому урядовцям потрібно в першу чергу навчити людей вірно використовувати ці апарати, обслуговувати, забезпечити (на справі) технічно їх введення, забезпечити наявність первинної документації на товар (відсутність – штраф 51.000 грн./одиниця) при виході з митниці.
  А лише потім просити бізнес «Радіти» виходу ПРРО

Чи змінюється цім законом щось для споживача – також ні. Фіскальні й нефіскальні касові чеки мають однакову юридичну силу, але близько не однакову юридичну відповідальність для бізнесу.

Акція 15.09.2020р. відбулася під стінами ВР, це була акція підприємців з багатьох міст України – об’єднання бізнес-асоціацій «Рада Міст Захисти ФОП»
Впродовж акції підприємці зустрічали депутатів – не мало значення якої партії та фракції та запрошували їх до спілкування з представниками міст.
Одним з них був депутат від партії “Слуга народу” Микола Тищенко, який запропонував створити “робочу групу” по питиннях, оговорених під час акції.
Чи повірив бізнес?

Ні.
Але вирішили спробувати і цей шанс також.
Як зазначив очільник ГО “Всеукраїнська Професійна Асоціація Підприємців”, Борис Олександрович Емельдеш (Одеса)
“…Ми будемо використовувати кожний шанс для вирішення проблемних питань, бо в того, хто нічого не робить – нічого й не вийде…”

Після акції представники депутата зв’язались з представником #РАДАМІСТ #ЗАХИСТИФОП, головою ГО #ВПАП по місту Миколаїв, лідером руху “300 Миколаївців”, практикуючим адвокатом – Толпекіним Андрієм Анатолійовичем.

Впродовж спілкування сторони дійшли згоди що необхідно послаблення податкового навантаження на мікро та малий бізнес, працюючий на спрощеній системи оподаткування хоча б на невизначений термін введення обмежувальних заходів, пов’язаних з COVID-19.
Це надасть представникам бізнесу додатковий час на приготування власних пропозицій, налагодження праці в такий кризовий період, а створеній робочій групі – на формування більш чітких вимог по внесенню змін в сумнозвісні несправедливі закони 128,129, та 367.
Чи дають користь акції?
Так. Звичайно, що так.

Чи хочемо ми їх?
Ні, не хочемо.
Ми – бізнес.
Ми по природі своїй створюємо та захищаємо.
Диструктив – не наше.
Але
Ми вміємо бути різними.
І разом ми – не просто сила.
Разом ми і є Україна.
Справа наша права!
І саме тому ми обов’язково переможемо.

Тільки Разом Ми Сила!