Дозволені види діяльності для ФОПів в період карантину. Трактування постанови КМУ №211 від 11.03.2020

Останнім часом, в суспільстві підприємців часто можна почути запитання “Які види діяльності дозволені в період карантину?” У даній статті ми дамо розгорнуту відповідь з цього питання, яке буде спиратися на прийняті постанови Кабінету Міністрів України.
У постанові КМУ №211 від 11.03.2020 “Про Запобігання Поширення на территории України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” зазначено перелік заборонених і дозволених видів діяльності для малого, середнього і великого бізнесів.
Пов’язані ці обмеження з карантинними заходами, спрямованими на стримування епідемії хвороби COVID-19. Дію обмежень визначено до 24 квітня 2020 року.
Крім дозволу роботи стратегічних підприємств і інших структурно важливих галузей, також дозволена діяльність наступних видів бізнесу:
Всі ці види торгівлі перераховані в підпункті 8 пункту 2, постанови №211 від 11.03.2020 та дозволені за умови забезпечення персоналу (включаючи захист обличчя і очей) і відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, в тому числі виготовленими самостійно, перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торгової площі, а також дотримання інших санітарних і протиепідемічних заходів.
Ці види діяльності дозволені за умови забезпечення персоналу (включаючи захист обличчя і очей) і відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, в тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.
Також варто звернути увагу що в пункті 10 постанови 211, прописані рекомендовані норми для магазинів і інших установ:
Останні зміни до постанови №211 було внесено постановою №262 від 08.04.2020 (ці зміни поки не опубліковані на сайті ВР в поточній версії 211-го на момент написання статті 12.04.2020)
1. У пункті 2:
1) у підпункті 8
“в абзаці другому слова “виробами медичного призначення” замінити словами “медичними виробами”, а слова “в спеціалізованих магазинах, які обов’язково повинні мати прямі контракти з операторами зв’язку,” виключити; в абзаці третьому слова “об’єктів поштового зв’язку,” замінити словами “надання послуг хімчистки, поштової та кур’єрської діяльності, будівельних робіт, робіт із збирання і заготівлі відходів, діяльності”“
З цих змін слідує що також будуть дозволені діяльність хімчисток і будівельні роботи. Також буде спрощено вимоги до магазинів продають засоби зв’язку (телефони, смартфони та інше).
Робота суб’єктів господарювання, яка передбачає прийом відвідувачів, в тому числі підприємств громадського харчування (ресторанів, кафе і т.п.), торгово-розважальних центрів, інших установ розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торгівельного та побутового обслуговування населення на жаль для підприємців, заборонена на весь період карантину.
У постанові №211 від 11.03.2020 немає прямої заборони на роботу ринків, якщо на них продаються дозволені групи товарів. Є рекомендовані норми по санітарно-епідеміологічної захисту, які потрібно виконувати незалежно від місця торгівлі. Відповідальність за можливе закриття профільних ринків лежить на місцевій міській владі, з якою ФОПам доводиться вести переговори.
Об’єднання “Рада Міст ЗахистиФОП” в ситуаціях незаконного закриття ринків стоїть повністю на боці підприємців і всіляко сприяє ФОПам в боротьбі за своє право працювати відповідно до закону.
Приєднуйтесь до співтовариства в Viber: “#РАДА МІСТ “ЗАХИСТ ФОП”
“Рада Міст ЗахистиФОП” у Фейсбуці
Якщо Вам сподобалася ця стаття, поділіться будь ласка посиланням на неї з вашими колегами, яким ця інформація може бути корисна.
Також запрошуємо Вас пройти опитування на тему вирішення важливих для ФОПів проблем на законодавчому рівні.