Березень 2020 року – Кабінет міністрів України приймає постанову номер 211 в терміновому режимі “Про запобігання на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”. З того часу в Україні майже паралізоване життя.

Представники малого бізнесу – “Суб’єкти підприємницької діяльності – Фізичні особи підприємці” Кожного тижня втрачають власні кошти, сплачують оренду, податки та в такий складний період намагаються зберігати робочі місця для своїх найманих робітників. Це пов’ язано з забороною вищевказаною постановою здійснювати певні види підприємницької діяльності.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/211-2020-%D0%BF

Набагато простіше перерахувати дозволені Кабінетом міністрів України види.
В той самий час торгівля будівельними матеріалами в перелік постанови кабміну, як дозволена, – не включена. Працюючі на ринках підприємці, власники невеликих будівельних крамничок з усієї України вже не перший тиждень повідомляють про порушення вищевказаної постанови кабінету міністрів великими супермаркетами, наголошуючи, що на відкритому повітрі ринків можливість поширення вірусу набагато менша, в маленьких крамничках площа закладу фізично не дозволяє створити скупчення осіб на касі, а представники малого та середнього бізнесу соціально відповідальні громадяни.
Це вже не кажучи про те, що закриття суб’єктів малого підприємництва тягнуть за собою дуже серйозні економічні наслідки, такі як – монополізація.

Україна, звичайні люди біднішають. Великий бізнес – квітне й розростається. Відбувається геноцид малого бізнесу.
Якщо мережі з-під поли торгують канцелярією чи речами не першої необхідності, будматеріалами, одягом та взуттям, то чому ті ж самі товари заборонені до продажу суб’єктам дрібного господарювання, що знаходяться до мешканців у кроковій доступності і, тим самим, дислокують мешканців в межах кварталу проживання.
Жоден з представників малого бізнесу або пересічний громадянин не мають нічого проти роботи великих мереж. Але вимагає справедливості для всіх.
“… Ми розуміємо скільки живих осіб працюють в великих мережах. Ми тількі ЗА збереження ними робочих місць, бо наших нас позбавили! Тому – вимагаємо справедливість для ВСІХ”.
За результатами всіх цих звернень інтернет-спільнота ФОП наполягає на встановленні факту здійснення продажу великими магазинами груп товарів, що не війшли в перелік дозволених.
КОЖЕН ДРІБНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ В РАЗІ ВЧИНЕНЯ ТАКОГО ПОРУШЕННЯ ОТРИМАВ БИ ШТРАФ У РОЗМІРІ 17 000 ГРН
З метою встановлення такого факту редакцією було ініційоване власне журналістське розслідування направлене на підтвердження або спростування отриманої раніше інформції.
Всі фото- та відео- матеріали. що вдалось зібрати репортерам “Вісник підприємця” долучені до статті.
Також наголошуємо, що за результатами розслідування було знайдено осіб, якими складено заяви про притягнення магазину до адмінвідповідальності, до яких долучені квітанції, в підтвердження того, що продаж вчинена не онлайн.
Про перебіг подій та реакцію поліції на вищевказані факти редакція триматиме Вас в курсі.
Якщо вами самостійно було зафіксовано подібні порушення – надсилайте докази на електронну адресу редакції.
Бажаємо всім доброго здоров’я, справедливості та 36,6.
З повагою – Ваша редакція.

Долучитись “РадаМіст