«SaveFOP» і «Рада Міст». У чому різниця? Принципові відмінності двох гілок одного протесту.

На жаль, після мітингу 03.12.2019 в протестному русі стався розкол між лідерами і організаторами акцій. Основною причиною розколу стало питання про план подальших дій. У цьому питанні думки лідерів і організаторів розійшлися в двох основних напрямках.

Група, очолювана Сергієм Доротичем і назвавша себе згодом «Рух SaveФОП», прийняла за основу стратегію об’єднання з політичними партіями та іншими протестними рухами, з метою тиску більш масовими мітингами на владу. З цією метою було складено і опубліковано офіційний меморандум про підтримку протесту проти законів 128 і 129 і підписаний деякими відомими політиками, такими як Юлія Тимошенко, Олег Тягнибок, Ксенія Ляпіна, і іншими. Також цей меморандум підтримали профспілки, деякі відомі блогери та інші громадські діячі. За рахунок такого об’єднання акції протесту дійсно мають шанси бути набагато більш численними. Крім того, теоретично, можлива також фінансова підтримка протесту політичними партіями.

Своєю метою група Доротича «Рух SaveФОП» ставить повне скасування законів 128 і 129, шляхом громадського тиску на ВР численними акціями на підтримку законопроектів Полякова 2644 і 2645, які скасовують дію законів 128 і 129.

Друга група, що складається з організацій і організаторів з більш ніж 40 міст України, згодом назвалася “Рада Міст ЗахистиФОП” вибрала іншу стратегію дій.

Ця група принципово проти залучення політиків в протест і вважає що політизація протесту підприємців може призвести до непередбачуваних наслідків. Висловлюючи свою нейтральну позицію до політиків в цілому і офіційно висловлюючи подяку політикам за підтримку їх позиції, проте “Рада Міст ЗахистиФОП” позиціонує свій протест поза політикою і не вітає присутність політичних партій на своїх акціях.

Рішення в “Раді Міст ЗахистиФОП» приймаються колегіально на селекторних нарадах. Загальна стратегія – проведення «чистих» акцій без залучення політиків або інших непідприємницьких організацій.

Загальні цілі “Рада Міст ЗахистиФОП” – це не тільки скасування законів 128 і 129, а й створення в перспективі в Україні організованої сили, яка впливала б на законодавчу владу, з метою внесення до законів таких поправок, які б захищали інтереси малих підприємців на законодавчому рівні.

Основою такої організованої сили будуть організації та активісти в містах України, які будуть об’єднуватися для спільних акцій для впливу на владу.

Взаємини між лідерами організацій та активістами сайтом radamist.info не розглядаються і не публікуються.

Кожен підприємець може сам для себе вибирати які акції підтримувати і чи витрачати на ці заняття час взагалі.