Відкритий лист до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Офісу Президента, Міських голів, Голів обласних державних адміністрацій, Міських, Районних, Обласних Рад.

Ми, об’єднання, що складається з 40 регіональних бізнес-організацій «Рада міст ЗахістиФОП» з огляду на те, що пандемія коронавіруса COVID-19, це страшна загроза для громадян України вимагаємо мобілізацію всіх ресурсів центральної влади і органів місцевого самоврядування для захисту здоров’я людей.

Ми об’єднання, що складається з 40 регіональних бізнес-організацій «Рада міст – ЗахистиФОП» з огляду на те, що пандемія коронавіруса COVID-19, це страшна загроза для громадян України,- вимагаємо мобілізацію всіх ресурсів центральної влади і органів місцевого самоврядування для захисту здоров’я людей.

Заявляємо про свою готовність підтримати зусилля влади всіх рівнів у боротьбі проти пандемії. Констатуємо, що протидія поширенню захворювання накладається на світову економічну кризу, що поряд з впровадженням жорстких карантинних заходів, ризикує призвести до втрати робочих місць мільйонів українців.

Безумовно, людське життя є найвищою цінністю, але треба зважати на те, що падіння економіки теж має свою ціну, вимірювану в робочих місцях та людських життях – передчасних смертях від хвороб, пов’язаних із бідністю та стресом; нестачі коштів на лікування та здоровий спосіб життя; нещасних випадках та ДТП, викликаних недофінансуванням заходів безпеки та поганим станом доріг тощо.

Ми, об’єднання, що складається з 40 регіональних бізнес-організацій «Рада міст ЗахістиФОП» з огляду на те, що пандемія коронавіруса COVID-19, це страшна загроза для громадян України вимагаємо мобілізацію всіх ресурсів центральної влади і органів місцевого самоврядування для захисту здоров’я людей.

Заявляємо про свою готовність підтримати зусилля влади всіх рівнів у боротьбі проти пандемії. Констатуємо, що протидія поширенню захворювання накладається на світову економічну кризу, що поряд з впровадженням жорстких карантинних заходів ризикує призвести до втрати робочих місць мільйонів українців.

Безумовно, людське життя є найвищою цінністю, але треба зважати на те, що падіння економіки теж має свою ціну, вимірювану в робочих місцях та людських життях – передчасних смертях від хворіб, пов’язаних із бідністю та стресом; нестачі коштів на лікування та здоровий спосіб життя; нещасних випадках та ДТП, викликаних недофінансуванням заходів безпеки та поганим станом доріг тощо.

Місцева влада багатьох міст посилаючись на закон “Про місцеве самоврядування в Україні” впроваджує більш жорсткіші умови роботи бізнесу у період карантину. Соціальні наслідки від таких рішень будуть украй негативними. Умови роботи в період карантину в першу чергу торкаються сфери діяльності представників мікро- та малого бізнесу. Співробітники поряд з підприємцями залишившись без засобів до існування, від відчаю вийдуть на вулицю з протестами по усій країні, ігноруючи карантин та надзвичайний стан що на фоні недавніх акцій проти фіскалізації, призведе до кризи політичної та ще більше погіршить ситуацію. Ресурсів для боротьби з пандемією у держави стане ще менше.

Просимо взяти до уваги, досвід країн з позитивною динамікою боротьби проти поширення інфекції Данія, Сінгапур, Великобританія, Південна Корея, Тайвань, Швейцарія, Швеція, де пропонується стратегія різикооріентованного підходу замість спроб охопити жорстким карантином все населення і види бізнесу. Відстеження контактів заражених і моніторинг режиму самоізоляції та додержання суворих санітарних норм. Держава та усі ми опинилися перед серйозним  іспитом. Взаєморозуміння та взаємодопомога є інструментами для недопущення паніки та хаосу серед населення та забезпечить сталість економіки на період цього виклику.

Ми, як соціально-відповідальні бізнес-об’єднання забезпечуємо своїх робітників:
• надомною работою (по можливості)
• роз’ясненням небезпеки роботи в період карантину.
• засобами індивідуального захисту.

Ми продовжуємо сплачувати податки, оренду, зарплати, бо розуміємо, що нашої підтримки потребують медики, військовослужбовці, поліція, але наші можливості не безмежні. Розуміючи це, ми пропонуємо:

• Перейти від заборони діяльності широкого сегменту бізнесу до заборони виключно окремих секторів економіки, які передбачають великі скупчення людей.
• Частково поновити ділову активність з 3 квітня, у жодному випадку не запроваджуючи додаткових заходів і поступово скасовуючи наявні заборони
• Розробити механізм кредитних канікул для фізичних і юридичних осіб, які повинні почати діяти з моменту запровадження карантину в Україні і до подолання пандемії.
• Залучити бізнес організації, особливо ті, що представляють малий бізнес, як найбільш уразливий до змін суб’єктів економіки, до розробки покрокових дій зменшення негативних наслідків пандемії на економіку, як на державному рівні так і в регіонах.
• Зупинити нарахування штрафних санкцій всім суб’єктам господарювання з оренди, кредитами, податковими платежами до кінця 2020 року
• Виключити можливості двоякого тлумачення всіма місцевими ДЕРЖАВНИМИ адміністраціями положень ч. 3 ст.2 Постанови КМУ від 16.03.2020 р. № 215 у частині безперешкодної роботи підприємств та заборонити прийняття ними недостатньо виважених рішень.
• Запровадити мораторій на всі види перевірок, крім дотримання карантинних норм, до кінця 2020 року.
• Підтримати та внести на розгляд у Верховну раду законопроекти, що скасовують обов’язкову тотальну фіскалізацію та норму кешбеку шляхом відміни законів України № 128-IX та 129-IX.
• Вжити заходів щодо припинення дії норм закону 367-ІХ.

Представники «Рада міст_ЗахистиФОП» наполягають на створенні Антикризового центру з залученням всіх гілок влади, спільно з представниками експертного співтовариства і бізнес-організацій для напрацювання збалансованої стратегії протидії пандемії.