1 квітня 2020 року представники ГО «Всеукраїнської Професійної Бізнес Асоціації» взяли участь в прямому ефірі на телеканалі «Сьомий» з метою дати оцінку подіям навколо карантину з точки зору малого бізнесу.

В ефірі взяли участь Борис Емельдеш, Володимир Чорний, Костянтин Барановський і Ігор Бутник.

В ході спілкування були озвучені обговорення прийнятого ВР закону 3275 – про підтримку бізнесу в умовах карантину, а також були підняті болючі питання, які постали перед малим бізнесом за цей період.

Підприємці дали оцінку ухваленому закону, підкресливши, що деякі норми цього закону мають спірний ефект і не враховані деякі важливі для бізнесу нюанси.

Наприклад втручання держави у відносини між орендарями та орендодавцями, підняття лімітів без скасування вимоги встановлювати РРО при обороті понад 1 млн грн, занадто низький ліміт без ПДВ для загальної системи оподаткування, і тп.

Також представники бізнес асоціації підняли болючі питання малого бізнесу, такі як упереджене ставлення поліції під час перевірок санітарних норм і виписування штрафів за абсолютно дрібні порушення. Псування товару за час карантину (наприклад, живі квіти), закриття продуктових ринків в деяких містах і багато інших проблем.

Представники бізнес асоціації також підкреслили, що направили своє звернення до Верховної Ради щодо внесення поправок в законопроект 3275 з метою поліпшення його якості.

З точки зору Бориса Емельдеш, прийнятий законопроект 3275 в цілому позитивний, за винятком цих спірних і втрачених моментів. Причиною недоробки закону є слабка комунікація між владою і бізнес асоціаціями. Проте, підприємці підкреслили, що відсутність комунікації – це глобальна проблема влади. Наприклад, за їхніми словами, навіть мери багатьох міст не можуть «достукатися» до влади зі своїми проблемами, що вже говорити про малий бізнес?